Wholesale OEM Resin Pet Urn Puppy Cat Memorial Box Ceramic Pet Ashes Keepsake Urn for Dogs Cats Pet Cremation Urn with Personalized Photo Frame Funeral Supplies
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | Ceramic |
| Shape: | Box |
Suppliers with verified business licenses
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- PUD-04
- Application
- Pet
- Style
- American Style
- Grade
- Luxury
- Surface Treatment
- Spraying
- Size
- Middle
- MOQ
- 10
- Net Weight
- 1.9kg
- Gross Weight
- 2.0kg
- Waterproof
- Yes
- Transport Package
- Box&Carton
- Specification
- 16*17.5*22cm
- Trademark
- Customized
- Origin
- China
- HS Code
- 392640000
- Production Capacity
- 1000 PCS Per Day
Product Description
| Pet Urn | |
| Model | PUD-04 |
| Application | Memorial Products for Pets |
| Material | Resin |
| Packing Size | 16*17.5*22cm |
| Net Weight | 1.9kg |
| Gross Weight | 2.0kg |
| OEM/ODM | Yes |








Lucky Spirit, specializing in pet supplies, is the leading company in indoor pet products, especially pet toys, with more than 5 years′ OEM and ODM experience. We are committed to providing you and your pets with a more comfortable and happier life. We believe each pet is a family member, and making people and pets live in harmony is our mission.
All our designs are inspired by the love for life. We have a team of product development experts who love pets and care about their health. We can lead your project from idea to products, which includes design, sourcing, testing, manufacturing and inspection.
Our pet toys has won the trust and love of pet owners for its superior quality with fashionable design. We insist on using environmentally friendly materials to ensure the safety of our products, meanwhile, providing a variety of styles and colors.
With more than 5+ years′ efforts by teams and our factories, with the trust of our customers, we are growing year by year. And you are welcome to call out for fresh items whenever you want as we are ready every moment.
Choose Lucky Spirit and enjoy a happy life with your beloved pets!
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Pet Memorial Products
- Wholesale OEM Resin Pet Urn Puppy Cat Memorial Box Ceramic Pet Ashes Keepsake Urn for Dogs Cats Pet Cremation Urn with Personalized Photo Frame Funeral Supplies